Duke marrë drogë për të reduktuar simptomat e zbaticë acid mund të dëmtojë hip tuaj. po, kjo është "hip", jo "xhep hip"! i sigurt, Këto barna të kushtojë mjaft, por kostoja nuk është gjëja më e keqe për ta.
Pse droga zbaticë acid mund të dëmtojë hip tuaj ... Një studim prej më shumë se 145,000 moshuarit zbuloi disa rreziqe alarmante. Kur njerëzit më të vjetër se 50 marrë drogë për më shumë se një vit për të lehtësuar simptomat zbaticë acid, ajo ngre rrezikun e thyer një hip.

droga, sipas studiuesve, mund të bëjnë të vështirë për të trupit për të absorbuar kalcium. Kjo mund të çojë në eshtra më të dobëta dhe pastaj fraktura. frenuesit proton (si Nexium, Prilosec dhe Prevacid) shkaktuar problemet më, por lloj tjetër të barnave të përdorura për zbaticë acid (blockers H2 si Tagamet dhe Pepcid) gjithashtu përbën një rrezik.

Ata që morën frenuesit proton për më shumë se një vit ka pasur një 44% rrezik më të lartë e thyerje hip. Sa më gjatë të drogës është marrë, rreziku më i madh. Burrat në studim ishin më në rrezik se women.Why të mos marrë drogë për të lehtësuar simptomat tuaja Acid zbaticë?

simptomat zbaticë acid mund të jetë i dhimbshëm.

Referenca e mësipërme për drogë uljen absorbimin e kalciumit nuk është arsyeja e vetme për të shmangur farmaceutike zbaticë acid. Në fakt, lista e argumenteve për mos marrjen e tyre është në rritje, një kryesor është se këto barna të zvogëlojë acid në stomakun tuaj. Pse është ky një problem? mirë, për të deklaruar atë në terma të përgjithshme, ajo shqetëson ekuilibrin e kimisë komplekse që çon në tretje të mirë dhe të ushqyerit.

Ka gjëra interesante dhe të ndërlikuar në vazhdim e sipër në barkun tuaj si ju hani! Dhe në qoftë se ne të reduktuar stomakun (ose gastrik) acid, të gjitha llojet e gjërave të ndodhë. Ndërhyrë me thithjen e kalciumit është një prej tyre. Vështirësi në thithjen vitamina B12 është një tjetër, duke çuar në një paaftësi për të prodhuar mjaft qelizat e kuqe të gjakut. më shumë menjëherë, rreziku i helmimit me ushqim është më i lartë, sepse acid stomak gjithashtu formon një pjesë të madhe të një mekanizëm mbrojtës ndaj infeksionit ushqimit-bart.

Si për të ndaluar zbaticë acid

Një më natyral, më pak të rrezikshme (dhe më e lirë) mënyrë për t'u marrë me zbaticë tuaj acid . Është e qartë, atëherë, se gjetja e një mënyrë tjetër për t'u marrë me urth ose zbaticë acid simptomat do të jetë një avantazh, veçanërisht në qoftë se kjo është një mënyrë të natyrshme dhe të shëndetshme. Një zgjidhje është shqyrtuar në detaje në dhe kjo është edhe vlerë e konsideruar si një alternativë për drogat të cilat janë thënë të jetë i lidhur me thithjen dhe probleme të tjera.

Acid zbaticë Cure

Pra, pse njerëzit marrin drogë si Nexium, e tretë të drogës më të shitur në botë, me miliarda vjetore e shitjes me vlerë?

Së pari - ajo dhemb! Shumë! gjithashtu, është duke u bërë e njohur shumë mirë se njerëzit me urth kronike mund të zhvillohet ulcerat e dhimbshme në ezofag, dhe disa mund të përfundojnë me dëmin që mund të çojë në kancer esophageal.

Pra, kjo është padyshim një gjë e mirë për të ndaluar zbaticë acid në gjurmët e tij para se ajo dëmton esophagus.However, sipas te pakten nje studim, barnat që shtypin simptomat acid zbaticë mund të bëjnë më shumë dëm sesa të mirë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu